BİZDEN HABERLER

Güvenilir Araba Kiralama Hizmetleri

Güvenilir Araba Kiralama Hizmetleri

Güvenilir Araç Kiralama Hizmetleri

Günümüzde ekonomik ve sosyal faaliyetlerin sonuçları olarak bazı yeni ürün ve hizmetler karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün ve hizmetlerden bir tanesi de araç kiralama hizmetidir. Araç kiralama hizmeti hem işletmelere hem de gerçek kişilere sunulmakta olan istenilen aracın istenilen süre ile kiralanması hizmetidir. Özellikle işletmeler açısından araba kiralama hizmetine pek çok farklı zaman ve yerde ihtiyaç duyulabilmektedir. Bazı durumlarda işletmelerin faaliyetlerini yürütme adına bazı durumlarda da işletmenin çalışan ve yöneticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda araba kiralama işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. İşletmelerin dışında kişiler içinde araç sahibi olmayanlar için geçici süreli ihtiyaçlarda araç kiralama yöntemine başvurulmaktadır.

Araç Kiralama Ne Gibi Avantajlara Sahiptir?

Araba kiralama işlemleri, satın alma işlemlerine göre pek çok avantaja sahiptir. Özellikle işletmeler adına bu avantajlar daha fazladır. Öncelikle ülkemizde araç satın alma anında uygulanan vergiler yüksektir. Buna ek olarak bazı farklı maliyetlerde ortaya çıkmaktadır. İşletmeler adına bu araçların satın alınması, özellikle birden fazla araç alınması durumunda büyük maliyet oluşturmaktadır. Araba kiralama işlemi ile bu maliyetlerin azaltılması mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra yine ülkemizde araçlar ile ilgili uygulanması gereken pek çok prosedür bulunmaktadır. Araçların belli sürede muayenesinin yapılması, bakımlarının yapılması, yıllık olarak vergisinin ödenmesi ve diğer benzer işlemler uğraştırıcı olmaktadır. Bu noktada çok sayıda araç kullanan işletmeler için işlemler hem zaman hem de maliyet gerektirmektedir. Ancak kiralama işlemi yapıldığında bu işlemler kiralama şirketi tarafından yapılacağı için fazladan zaman harcamaya ve maliyete katlanmaya gerek kalmayacaktır.

Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiralama işlemlerinde istenen faydanın sağlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda her yerde ortaya çıkan rent a car şirketleri sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Sorun yaşanmaması için kesinlikle güvenilir ve kurumsal işletmelerden kiralama yapılmalıdır. Kiralanan aracın teslim alındığı anda çalışır durumda ve sağlam olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Kiralama işlemlerinde fazla maliyet ortaya çıkmaması için kiralama amacına uygun ve az yakıt tüketim özelliği olan araçların tercih edilmesi önemlidir. Araç kiralama işleminde geniş araç çeşitliliği söz konusu olduğu için ihtiyaca uygun araç seçilebilecektir.


Haber Tarihi: 08-2017