BİZDEN HABERLER

Kişisel Rent A Car Hizmetlerinde Araba Türleri

Kişisel Rent A Car Hizmetlerinde Araba Türleri

Kişisel Rent A Car Hizmetlerinde Araç Türleri

Araçların bireysel kullanımlarında türlerine göre ticari araçlar, sportif araçlar, binek araçlar, nakliye araçları, aile araçları, arazi araçları ve toplu taşıma araçları gibi birçok araç türü bulunmaktadır. Bu araç türlerinin her biri ayrı bir sınıfta bulunup her biri ayrı ücretler ile satın alınırlar ve kullanım ile onarım masrafları değişkendir. Bazen daha üst sınıfta bir araç almak isteyen veya daha iyi bir araç kullanmak isteyen bireysel kullanıcılar bu araçlar için yüksek bütçelere sahip olmadıklarında en doğru yöntem olarak rent a car yöntemini tercih etmektedirler. Bu yöntem ile spor araçlardan aile araçlarına, ticari araçlardan lüks araçlara kadar her sınıfta araç kiralanabilmektedir.

Araba Kiralama Sayesinde Vergi Ödemezsiniz

Araç sahiplerinin yıllık olarak sigorta yaptırmaları, bandrol ödemeleri ve araç vergisi ödemeleri gibi masrafları bulunmaktadır. Bu masraflar nedeni ile araç sahibi olmak özellikler birçok kurumsal kullanıcı için büyük masraflar doğurmaktadır. Araçların satın alınmasında öz kaynakların tüketilmesi, araçların tamir, bakım ve değişim masraflarının ödenmesi, araçlar için düzenli olarak yapılan yıllık ödemeler ve ödenen amortismanlar gibi birçok kalem kurumlarda bütçeye yük olur. Bu yüklerden kurtulma adına şirketler ihtiyaçlarına cevap olacak sayıda araç için filo yöntemi ile araba kiralama gerçekleştirirler. Filo kiralama yöntemi sayesinde çok sayıda araç alınması, vergilerini ödenmesi ve bu araçların birçok masrafı şirketlerde bütçeye dahil edilmez. Ayrıca bu sayede gider kalemi oluşturma imkanı da doğar.

Araç Kiralama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bireysel veya kurumsal müşteriler tarafından ihtiyaçlara karşılık vermesi açısından araç kiralama işlemleri gerçekleştiren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar kiralama hizmetleri için birçok türde ve sınıfta araç bulundurarak müşteriler için alternatifler oluştururlar. Ehliyet sahibi olan müşteriler kiralama işlemleri için firmalar ile görüşerek istedikleri araç tiplerini ve kiralama sürelerini bildirirler. Firmalar araç listeleri içinden talebe en uygun aracı sunarlar. Kiralamayı kabul eden müşteri belirli bir peşinat ödeyerek aracı evrakları tam ve temiz bir şekilde teslim alır. Kiralama süresinde kullanıcı hataları dışında tüm sorunlarda kiralayıcı firma sorumludur.


Haber Tarihi: 08-2017