BİZDEN HABERLER

Satın Alma Maliyetine Katlanmadan Dilediğiniz Araba Sizin

Satın Alma Maliyetine Katlanmadan Dilediğiniz Araba Sizin

Satın Alma Maliyetine Katlanmadan Dilediğiniz Araç Sizin

İşletmelerin fonksiyonlarını yürütmek ve yönetim kadrosunun hizmetinde kullanmak için sürekli olarak ihtiyaç duyduğu farklı nitelikteki araçların satın alınarak aynı anda işletme bünyesinde tutulması yüksek maliyet yüklediğinden işletmeler kendileri için birçok açıdan avantajlı olan kiralama yöntemini tercih ediyor.

İşletmenizin ihtiyacı olan araçları satın almak yerine kiralamayı seçtiğiniz takdirde;

  • İstediğiniz aracı, istediğiniz süre için sabit ödeme avantajıyla kullanabilir yenisiyle değiştirebilir, ikinci el satışıyla uğraşmadan kolayca kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.
  • Kullanım süresince tamir, bakım, sigorta, kasko, vergi gibi ödemeler araba kiralama firmasının sorumluluğunda olduğundan bunlar için kaynak ve zaman ayırmak zorunda kalmazsınız.
  • Kira bedeli ve KDV tutarı gider gösterildiğinden vergi açısından avantaj sağlarsınız.
  • Araçlardaki değer kaybı işletmenizi etkilemez.
  • Kaza ve benzeri durumlarda aracınızı kullanamadığınız süre için yenisi verildiğinden işinizde kesinti riski olmaz.

Kiralama ile İşletme Bilançonuz Güçlü Bir Görünüme Kavuşur

Satın almak yerine araç kiralama tercih edildiğinde işletmelere bu işlem için ayıracakları kaynağı işletme ihtiyaçları için kullanma imkânı doğacaktır. Üstelik yalnızca kullandığınız süre boyunca araç için ödeme yapmak zorunda olduğunuzdan maliyet avantajı sunar.

Toplu nakit çıkışı ile veya banka kredisi kullanarak araç satın almak yerine sabit taksitlerle kira bedeli ödemek işletme bütçesini dengede tutar, ekstra kredi masraflarından kurtulmanıza ve nakit akışını planlamanıza destek olur. Ayrıca bankalardaki kredi limitinizi işletmenizin faaliyet alanındaki işleriniz için kullanabilirsiniz.

Kiralık araçlar işletmenin varlıklarında gözükmediğinden muhasebe kaydında kolaylık sağlar. Ayrıca vadesi henüz gelmemiş kira ödemeleri mali borçlarda gözükmediğinden bilançonun güçlü görünmesine ve işletmenin kredibilitesinin artmasına katkı sağlayacaktır.

Kiralık Araçlarda Ek Hizmetler

Bireyler veya işletmeler fiyatı, markası veya ihtiyaçlarının niteliğine göre tercih ettikleri kiralık araçlar için rent a car firmasından ekstra hizmetler de talep edebilmektedir.

Küçük hasarlar için sigorta, ilave sürücü, GPS cihazı, bebek veya çocuk koltuğu, tek yönlü teslim, havaalanı ücretlerinin karşılanması, wifi erişimi, sınırsız kilometre gibi size uygun ek hizmet seçeneklerinden ihtiyaç duyduklarınızı tercih edebilirsiniz. Bu hizmetlerden bir kısmı bazı firmalar tarafından ücretsiz olarak sunulurken bir kısmı için ücret ödemeniz gerekebilir.


Haber Tarihi: 08-2017